Výhody použití materiálu WoodPlastic® na terasu

WoodPlastic®  terasy: krásné na pohled, příjemné na dotek, bezúdržbové!

Proč jsou terasy z WPC tak oblíbené? Jejich obliba neustále roste díky jejich nízkým nárokům na údržbu, extra dlouhé životnosti a vysoké odolnosti a stále krásnému, modernímu vzhledu. Terasy z tzv. kompozitního materiálu WoodPlastic® nabízejí výhody tradičních materiálů, zároveň eliminují jejich nevýhody.

Hlavní výhody teras WoodPlastic®

Připomíná přírodní dřevo svým vzhledem a dotykem, povrch je protiskluzový a velmi jednoduše se čistí.

Odolnost – WoodPlastic®  terasy jsou odolné proti vodě (i chlorované), UV záření, mrazu a škůdcům.

Žádné natírání – HDPE zaručuje vysokou odolnost vůči vlivům počasí bez natírání či impregnace.

Dlouhá životnost produkty z materiálu WPC jsou natolik kvalitní, že vydrží i několik desítek let.

Materiál nešedne, nemění vzhled – je krásně barevný beze změn po dlouhá léta. Netvoří třísky.

Poskytujeme záruku až 25 let proti hnilobě, dřevokazným houbám a hmyzu.

Ekologický produkt – materiál je zároveň ekologický a zdravotně nezávadný. 60% podíl dřeva zaručuje přirozený vzhled materiálu.

Snadná „stavebnicová“ montáž s použitím nerezových spojovacích prvků je další nezanedbatelnou výhodou.

Návratnost investice v řádu několika let i přes vyšší základní cenu než u dřevěné terasy, protože nevyžaduje žádnou údržbu.

Nabízíme ploty a obklady ze stejně odolného materiálu, je tedy pro vás snadné sladit vzhled různých ploch exteriéru Vašeho domu.

Výhody i nevýhody tradičních materiálů

Existují samozřejmě i další možnosti, jak podlahu venkovní terasy zrealizovat  – mezi nejčastější alternativy patří terasy ze dřeva či dlažba.

Zdánlivě nejtrvanlivější a za příznivé ceny (pokud počítáme jenom cenu krycí vrstvy) je podlaha keramická a z mrazuvzdorných dlaždic. Má-li však v našich podmínkách přečkat více sezón, vyžaduje kvalitní a stabilní podklad, který se neobejde bez rozsáhlejších zemních prací a železobetonu. To už je investičně náročnější. Navíc keramika většinou působí jako „studená“ a neútulná.

Velmi příjemná je terasa dřevěná. Lze ji pokládat na poměrně jednoduše upravený podklad a k dispozici jsou i druhy dřeva, které snáší venkovní podmínky. Také cena je docela zajímavá. Zásadní nevýhodou dřevěných teras je nutnost pravidelné a náročné údržby, která dřevo ochrání před škůdci a povětrnostními vlivy. Kvalitní údržba (broušení, napouštění olejem, lakování apod.) není levnou a snadnou záležitostí,  a to ani v případě, že ji zvládnete svépomocí. Tam, kde si na terase hrají děti, je třeba vzít v úvahu i nebezpečí zadření třísky. Nejvíce se používá na horách. www.chataboubin.cz

Terasy z WPC neboli dřevoplastu výrazně eliminují v šechny výše uvedené negativní vlastnosti ostatních materiálů a přinášejí v podstatě pouze výhody, uvedené výše. Pokládka je rychlá – terasy lze položit i na dlažbu či štěrkopískové lože. Terasová prkna se neozpalují ani nestudí tak jako dlažba. Narozdíl od dřeva netvoří třísky, nemění barvu (kromě prvních několika týdnů, během nichž barva vyzrává), nešedne, odolává i náročným povětrnostním vlivům bez jakékoliv impregnace. Terasy z WPC vydrží stejně krásné po dlouhá léta.WPC tak i přes prvotní vyšší investici šetří váš čas i peníze.

Přijeďte se sami přesvědčit o unikátních vlastnostech materiálu WoodPlastic® do našich Terasových center – kontakty zde

Odpovědět

Your email address will not be published. Required fields are marked *