WPC – ideální materiál pro terasu a venkovní využití

Jednou z nejdůležitějších otázek před samotnou realizací terasy je výběr vhodného materiálu, který zaručí její dlouhou životnost a bude příjemný na dotek. Velice oblíbenou alternativou jsou kompozitní dřevoplastové terasy, které jsou složené ze dřeva a plastu v různých poměrech s cílem získat z obou materiálů to nejlepší.

Materiál WPC, který najdete u nás, je vyráběn v ČR dle prověřené americké licence a skládá se ze 60 % dřeva a 40 % HDPE. Tato optimální kombinace dodává produktům zcela výjimečné vlastnosti, které „přírodní“ dřevo ani čistý plast nemohou nabídnout. Výsledkem je materiál určený pro venkovní prostředí s velmi dlouhou životností, přirozeným vzhledem a minimálními nároky na údržbu.

Výhody materiálu wood-plastic composite

Dlouhá životnost produkty z materiálu WPC jsou natolik kvalitní, že vydrží i několik desítek let.

Záruka až 25 let – díky vysoké kvalitě materiálu můžeme nabídnout záruku až 25 let!

Žádné šednutí  – WPC produkty vynikají svou krásnou barevností beze změn po dlouhá léta.

Žádné natírání – HDPE zaručuje vysokou odolnost vůči vlivům počasí bez natírání či impregnace.

Vzhled dřeva – 60% podíl dřeva zaručuje přirozený vzhled materiálu. Materiál je zároveň ekologický.

Široké využití – terasy, ploty, obložení, lávky, balkony, zahradní cestičky a mnohé další.

Využití kompozitního materiálu WPC

Dřevoplastové materiály mají v exteriéru širokou škálu využití. Díky svým vlastnostem se s oblibou používají například ke stavbě teras u rodinných domů, bazénů, v restauracích a hotelích, ke stavbě plotů, ale i ke stavbě mol, dětských hřišť, chodníků, schodů, laviček, květináčů aj. Jejich velkou výhodou je především to, že se jedná o bezúdržbové materiály – to znamená takové, které na rozdíl od dřevěných materiálů není potřeba natírat speciálními oleji, barvami apod., zároveň nedělají třísky, jsou protiskuzové a nedochází k žádným povrchovým ani výrazným barevným změnám.

Terasy z WPC
K nejprodávanějším WPC produktům patří terasy FOREST s moderním embosem, FOREST PLUS s embosem a žíháním, drážkované terasy STAR a hladké STYLE PLUS se žíháním.

WPC terasy

Plotovky z WPC
Moderní a praktickou volbou pro váš plot jsou plotovky 120 FOREST PLUS s moderním embosovaným vzorem a žíháním.

WPC ploty

Obklady z WPC
Obklady z WPC FOREST ECO
Pro obložení zídek okolo terasy, vířivek či drobných zahradních staveb můžete využít obklady ECO FOREST s moderním embosovaným vzorem.

WPC obklady

Práce s materiálem WPC – montáž terasy

S prkny WoodPlastic® se pracuje podobně jako s tradičními dřevěnými prkny, nářadí, které byste použili na dřevo, lze použít i na materiály WPC. Montáž se provádí primárně na nosiče z WPC materiálu, které také vyrábíme, případně na podkladní hranoly z tropických nebo impregnovaných měkkých dřevin, které by měly být umístěny na a zpevněný a vyrovnaný podklad. Prkna lze běžným způsobem řezat, vrtat a opracovávat. Na podkladní hranoly se dřevoplastová prkna upevňují buď pomocí vrutů nebo skrytých klipů. Pokud hledáte pro svou terasu odolný materiál s dlouhou životností, jsou dřevoplastová prkna přesně to co hledáte.